AKTUALIJOS

Pradžia » Aktualijos

2019-07-01

VALSTYBINĖS LIGONIŲ KASOS KOMENTARAS

DĖL VAIKŲ REABILITACINIO GYDYMO VASAROS SEZONO METU

    Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) kompensuojamos reabilitacijos paslaugos vaikams nėra atostogos, jos skiriamos ištisus metus ir net kelis kartus. Taip pat specialistai atkreipia dėmesį, kad reabilitacija – tai kompleksinis medicininių reabilitacijos priemonių taikymas siekiant kuo labiau sugrąžinti sutrikusias paciento funkcijas.

   „Kasmet pastebima ta pati tendencija – vasarą, ypač rugpjūtį, tėvai labiau nori išsiųsti vaikus sanatoriniam ir reabilitaciniam gydymui ir dažniausiai į Palangą. Dėl to susidaro eilės, reabilitacijos įstaigos negali visų priimti, tėvai piktinasi“, – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Birutė Kavaliauskienė. Sanatorinis gydymas ir reabilitacija vaikams gali būti skiriama po ūmių ligų, sergant lėtinėmis ligomis ar joms paūmėjus, po traumų ir kitais atvejais. Gydymo trukmė priklauso nuo ligos sudėtingumo ir diagnozės, įvertinus vaiko sveikatos būklę. Jei yra indikacijų, dėl tos pačios ligos vaikai į reabilitaciją gali vykti kelis kartus per metus. „Vaikų reabilitacijai iš Privalomojo sveikatos fondo skiriamų lėšų pakanka. Šiemet, kaip ir pernai, numatyta skirti beveik 11 mln. eurų. Suprantama, kad kai kurie tėvai nenori siųsti vaikų reabilituotis per mokslo metus. Tačiau raginame sąmoningai rūpintis vaikų sveikata, nesutapatinti būtinos reabilitacijos su atostogomis“, – pabrėžia B. Kavaliauskienė.

   Reabilitacijai siunčiantis gydytojas turi nurodyti bent tris gydymo įstaigas, kur reikalingas reabilitacinis gydymas yra teikiamas. Įstaigą pacientas turi teisę pasirinkti pats. Norint kuo greičiau reabilituotis, rekomenduotina rinktis tą įstaigą, kurioje laukimo eilės yra trumpiausios. Duomenys apie esamą laisvų vietų skaičių yra atnaujinami kiekvieną darbo dieną. Apie eiles ir reabilitavimo paslaugas skiriančias gydymo įstaigas galima sužinoti čia. Į stacionarines medicininės reabilitacijos įstaigas vaikus iki 8 metų gali lydėti slaugantis asmuo. Jei vaikui daugiau nei 8 metai, kartu su juo galima vykti tik tuo atveju, jeigu jis yra neįgalus arba taip nusprendžia gydytojų konsultacinė komisija. Šiais atvejais PSDF biudžeto lėšomis apmokamos ne tik vaiko reabilitacijos paslaugos, bet ir jį slaugančiojo nakvynė bei maitinimas. Žinotina, kad tos pačios šeimos vaikus vienu metu gali lydėti tik vienas slaugantis asmuo.

  VLK primena, kad gydytojui paskyrus reabilitacinį gydymą, pacientui nereikia rūpintis jokiomis pažymomis. Siuntimo dokumentus sutvarko siunčiantis gydytojas kartu su teritorine ligonių kasa (TLK). O pacientui tereikia telefonu susisiekti su pasirinkta reabilitacijos įstaiga ir suderinti atvykimo datą. Atvykus į reabilitacijos įstaigą reikės pateikti gydytojo išduotą išrašą iš medicininių dokumentų ir pasą arba asmens tapatybės kortelę.

   Jeigu reabilitacija yra reikalinga nedelsiant, o siunčianti gydymo įstaiga yra išnaudojusi šioms paslaugoms numatytas lėšas, reikiamos paslaugos vis viena bus suteiktos. Tokiu atveju gydymo įstaiga turi suderinti motyvuotu prašymu paciento siuntimą medicininei reabilitacijai. Be to, suderinus su TLK, yra galimybė siųsti vaiką reabilituotis net tuomet, jeigu jo liga nepriklauso sąrašui, kuriuo remiantis sergantieji siunčiami į reabilitacijos ir sanatorinio gydymo įstaigas, tačiau gydantis gydytojas po fizinės medicinos ir reabilitacijos specialisto konsultacijos nusprendžia, kad medicininės reabilitacijos paslaugos būtinos.

   Pernai vaikams buvo suteikta virš 9200 stacionarinių ir beveik 4200 ambulatorinių medicininės reabilitacijos paslaugų. Daugiausia reabilitacinis gydymas buvo skirtas turintiems judamojo- atramos aparato pažeidimus, sergantiems nervų, kvėpavimo sistemos ligomis.

Skaityti daugiau..

2019-06-03

DĖL IŠANKSTINĖS VIETŲ REZERVACIJOS Į PALANGOS VAIKŲ  REABILITACIJOS SANATORIJĄ „PALANGOS GINTARAS“ VASAROS SEZONO METU

Kaip ir kiekvienais metais, vasaros sezono metu patekti į Palangos vaikų reabilitacijos sanatoriją „Palangos gintaras“ yra problemų. Pastaruoju metu dėl to pacientai skundžiasi Sveikatos apsaugos ministerijai, savivaldybių politikams, sanatorijos administracijai.

Norėdami įnešti į šią problemą aiškumo ir nutraukti visokius įtarimus nešvariais, įtariamai, korupciniais veiksmais, norime aiškiai, viešai ir visuotinai suprantamai paaiškinti, kodėl rezervuoti vietą sanatorijoje „Palangos gintaras“ vasaros metu, tai yra nuo birželio 15 iki rugpjūčio 20-25 dienos, yra misija „sunkiai įmanoma“.

Sanatorijoje yra akredituota 300 vietų stacionarinėms vaikų medicininės reabilitacijos paslaugoms teikti. Suprasdama padidintą paslaugų poreikį vasaros sezono metu, nuo birželio 15 dienos sanatorija gydo 400 mažųjų pacientų kiekvieną dieną (t. y. 100 pacientų daugiau nei turi akredituotų vietų). Kadangi vidutinė gydymo trukmė sanatorijoje yra 19-20 dienų, tai tolygiai išdėsčius 400 pacientų atvykimą kiekvieną dieną, sanatorija gali priimti po 20 pacientų kiekvieną dieną, tai yra pirmadienį – sekmadienį („Palangos gintaras“ pacientus priima visomis savaitės dienomis ir registratūra dirba ištisą parą)

Pusė vietų (10 vietų kiekvieną dieną) yra skiriama vaikams nuo 8 iki 18 metų amžiaus be slaugančiojo asmens ir kita pusė (10 vietų kiekvieną dieną) su slaugančiuoju asmeniu vaikams nuo 1 iki 8 metų ir vyresniems, kuriems siunčiantis gydytojas numato slaugos būtinumą.

Išankstinė vietų rezervacija sanatorijoje „Palangos gintaras“ vykdoma tik naudojantis E-sveikatos posisteme www.sergu.lt „Išankstinė pacientų registracija“; iš anksto rezervuoti vietą galima ne anksčiau kaip prieš 21 dieną iki numatomo atvykimo.

Vaikams nuo 8 iki 18 metų be slaugančiojo asmens vietų sanatorijoje vasaros metu, kaip taisyklė, yra ir rezervuoti vietą galima per minėtą internetinį portalą www.sergu.lt arba skambinant telefonais 8 460 40102 arba 8 460 41236 nuo 9:00 iki 15:00 kiekvieną darbo  dieną.

Vaikams nuo 1 iki 8 metų ir vyresniems, atvykstantiems gydytis su slaugančiu asmeniu, kiekvienos dienos 10 vietų yra paskirstytos taip:

  • 2 vietos skirtos vaikams turintiems sunkią ar vidutinio sunkumo negalią, atvykstantiems pakartotinei ar palaikomai reabilitacijai; rezervacija į šias vietas vykdoma nuo vasario 1 dienos visiems metams;
  • 1 vieta skirta vaikams dėl ligos nutraukusiems pradėtą stacionarinį reabilitacinį gydymą „Palangos gintaro“ sanatorijoje ir  grįžtantiems baigti reabilitacinį gydymą;
  • 3 vietos skirtos vaikams, kurie į sanatoriją vyksta iš karto pabaigę stacionarinį gydymą ligoninėje, šios vietos yra patalpinamos internetiniame portale sergu.lt ;
  • 2 vietos skirtos rezervacijai per internetinį portalą sergu.lt ;
  • 2 vietos skirtos rezervacijai telefonu, po 1 vietą kiekvienam telefonui 8 460 40102 ir 8 460 41236.

Jeigu asmuo, kuris yra rezervavęs vietą sanatorijoje atsisako rezervacijos E.sveikatos portale www.sergu.lt, tai ta vieta atsiranda rezervacijos sistemoje ir ją gali rezervuoti kitas pacientas.

Kaip matome iš išdėstytų skaičių, rezervuoti vietą vaikams su slaugančius asmeniu „Palangos gintaro“ sanatorijoje vasaros laikotarpiu yra labai sudėtinga.

Ką galima būtų patarti mažiesiems pacientams? Pasibaigus vasaros sezonui, tai yra po rugpjūčio 20 – 25 dienos, kaip taisyklė, pacientų skaičius sumažėja ir patekti į sanatoriją vaikams yra gerokai paprasčiau.

2019-04-18

KEIČIASI PASLAUGŲ KAINOS

Nuo 2019-06-01 keičiasi apgyvendinimo ir kitų paslaugų kainos.

Išsamią informaciją apie kainas rasite kainoraščiuose:

2019-04-12

Sanatorijoje vyko mokslinė-praktinė konferencija

  „TARPDISCIPLININIS POŽIŪRIS  VAIKŲ REABILITACIJOJE: INOVACIJOS IR PERSPEKTYVOS“

 

  Konferencija skirta vaikų neurologams, reabilitologams, vaikų ir paauglių psichiatrams, bendrosios  praktikos gydytojams, bendrosios praktikos slaugytojoms, kineziterapeutams, ergoterapeutams, logoterapeutams ir socialiniams darbuotojams, medicinos psichologams. Konferencijos tikslas - suburti teoretikus, praktikus ir kitus medicinine reabilitacija suinteresuotus asmenis, pasidalinant patirtimi, inovacijomis, apie kokybišką medicininės reabilitacijos intervenciją įvairius sutrikimus turintiems  vaikams.

Konferencijos programa

2018-11-09

SANATORIJOJE PAMINĖTA ANTIKORUPCIJOS DIENA

"Palangos gintaras" paminėjo Tarptautinę antikorupcijos dieną (gruodžio 9 d.): prisidėdama prie korupcijos masto mažinimo ir siekdama veiklos skaidrumo ir efektyvumo, organizavo vaikų piešinių konkursą  „Korupcija sergančiųjų vaikų akimis". Komisija atrinko geriausius mūsų sanatorijoje besigydančių pacientų piešinius ir pasiūlė Sveikatos apsaugos ministerijai apdovanoti  šiuos mūsų pacientus:

Dominyką Petraitytę,

Aušrą Lekniūtę,

Eveliną Drąsutytę,

Gabrielę Talmontaitę.

Skaityti daugiau...

2018-07-23

MŪSŲ PARTNERIS - "NERUKYSIU.LT"

2017-12-15

APDOVANOJIMAS UŽ ANTIKORUPCINES INICIATYVAS

   Gruodžio 15 dieną Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) paminėta Tarptautinė antikorupcijos diena ir įteikti apdovanojimai už pilietiškumą ir antikorupcines iniciatyvas. Įteikdamas apdovanojimus gydymo įstaigų, bendruomenių ir mokyklų atstovams bei moksleiviams, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pabrėžė, kad antikorupcinis visuomenės švietimas yra viena esminių korupcijos prevencijos priemonių.

Skaityti daugiau...

2017-05-31

LIETUVOS KARIUOMENĖS ATSTOVŲ APSILANKYMAS SANATORIJOJE

    Mūsų sanatorijoje lankėsi Lietuvos kariuomenės atstovai, kurie visus supažindino su kariuomenės veikla bei tikslais. Iš arčiau leido pasižiūrėti ką su savimi turi kariškiai, pasakojo apie turimus ginklus, kuprinės, kurią su savimi nešasi, turinį ir pan.

Skaityti daugiau...

2017-02-14

VILNIAUS MAŽOJO TEATRO SPEKTAKLIS ,,DOSTOJEVSKIS VAIKAMS“

    Metų pradžia – pats tinkamiausias laikas pradėti gerus darbus. Vilniaus mažojo teatro spektaklio „Dostojevskis vaikams“ kūrybinės grupės misija – su profesionaliu menu supažindinti ir aplankyti Lietuvos vaikų sanatorijose ir globos namuose gyvenančius vaikus ir jaunimą. Šią teatro idėją palaiko ir finansuoja Kultūros taryba.

Skaityti daugiau...

2016-12-01

NAUJA RELAKSACIJOS PROCEDŪRA

   Relaksacijos procedūros pagrindinis tikslas – padėti atsipalaiduoti, sumažinti nerimą, stresą, išmokyti valdyti jausmus bei emocijas. Procedūros trunka 30-45 min., o procedūrą lankyti gali pacientai nuo 5-rių metų amžiaus.

Skaityti daugiau...

Visi įrašai

Atnaujinta  2019-07-01

Šrifto dydis
Fonas