Registracija telefonu: (8 460) 40102, 40103 (I-V 8:30-12:00, 12:30-16:00)

DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Pradžia » Dažnai užduodami klausimai
klausimai-atsakymai
t

Ar vykstant į sanatoriją reikia registruotis iš anksto?

Taip, registruotis reikia. Registracija galima tik turint siuntimą reabilitacijai, matomą e-sveikatoje. Laisvas vietas galima rezervuoti internetu tinklalapyje esveikata.lt arba telefonu 8 460 40102 (8.30 – 12.00, 12.30 – 16.00 darbo dienomis).

t

Kur teirautis dėl laisvų vietų sanatorijoje?

Vietą sanatorijoje rekomenduojame registruoti iš anksto. Laisvų vietų skaičių galite matyti tinklalapyje  esveikata.lt arba paskambinę telefonu 8 460 40102 (8.30 – 12.00, 12.30 – 16.00 val. darbo dienomis).
Daugiau skaitykite:

t

Kiek kainuoja sanatorijos maitinimas slaugančiam asmeniui?

Slaugančiam asmeniui (su TLK pažyma) pietūs yra nemokami, o pusryčius ir vakarienę galima užsisakyti savo lėšomis. Pusryčių kaina 4,50 EUR. Vakarienės kaina 5,50 EUR.

t

Patarkite, kokius būtinus daiktus reiktų pasiimti į sanatoriją paaugliui?

  Rekomenduojamų daiktų sąrašas atvykstant į sanatoriją:

  • Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas;
  • Išrašai ir medicininių dokumentų forma F-027/a (elektroninė arba popierinė);
  • Neįgalumą patvirtinantis pažymėjimas, jeigu vaikas tokį turi;
  • Reikalingos medicininės pagalbos priemonės ir vaistai (SVARBU! Pirmo vizito pas sanatorijos gydytoją metu reikia informuoti gydytoją apie visus vartojamus vaistus!!!);
  • Higienos reikmenys (dantų šepetėlį, pastą, šampūną, higieninius paketus ir t.t.);
  • Apatinis trikotažas;
  • Patogi laisvalaikio apranga pagal sezoniškumą skirta vaikščioti viduje ir lauke;
  • Šaltuoju metų laiku – šiltos pirštinės, kepurės, šalikas ir viršutiniai lauko rūbai;
  • Patogi avalynė vaikščioti viduje ir lauke;
  • Trumpa ir ilga sportinė apranga bei atskiros kojinės procedūroms;
  • Maudymosi reikmenys vandens procedūroms (maudymosi kostiumėlis ir kepuraitė);
  • Guminės šlepetės;
  • Asmeninis puodelis, šaukštelis, lėkštutė ir šakutė naudojimui pagal poreikį kambaryje. Jei planuojate naudotis mikrobangų krosnele, indai turi būti tam tinkami;
  • Didelis rankšluostis;
  • Moksleiviams – pagrindinių mokymosi dalykų vadovėliai, pratybos ir rašymo priemonės.
t

Vaikui jau yra 8 metai. Ar gali mama išsipirkti sau vietą ir kiek tai kainuoja?

Išankstinės registracijos lydinčiam asmeniui nėra. Jeigu sanatorijos užimtumas nėra labai didelis, galima išsipirkti vietą lydint ir vyresnį negu 8 metų vaiką, kuriam nėra reikalinga slauga. Vienos paros kaina – nuo 15 EUR be maitinimo. Maitinimo (pusryčiai, pietūs, vakarienė) kaina – 20 EUR už dieną.

Vaiką iki 8 metų slaugantis asmuo gali lydėti nemokamai.
Telefonas pasiteiravimui 8 460 40103 (8.30 – 12.00, 12.30 – 16.00 val. darbo dienomis).

 

t

Pirmakart vykstu į sanatoriją su savo vaiku. Norėjau paklausti ar man, kaip slaugančiam asmeniui, kainuos sanatorijoje praleistas laikas ar ne? Kokius dokumentus reikia su savimi atsivežti?

Slaugantis asmuo gauna nemokamą maitinimą vieną kartą per dieną (pietus). Vakarienę ir pusryčius galima įsigyti savo lėšomis (pusryčių kaina 4,50  EUR, vakarienės – 5,50 EUR). Būtinai gaukite gydančio gydytojo patvirtinimą apie vaikui išduotą TLK pažymą, kurioje įrašyta, kad vaikui reikalinga lydinčiojo asmens slauga. Vykdami į sanatoriją turėkite asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

t

Vaikui planuojama atlikti operaciją vasarą. Ar pateksim į sanatoriją?

Apie siuntimo į sanatoriją tikslingumą sprendžia fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas. Jeigu jūsų vaikas po operacijos bus siunčiamas reabilitacijai, jūs turite teisę kreiptis į bet kurią laisvų vietų turinčią atitinkamo profilio vaikų reabilitacijos įstaigą. Daugiau skaitykite:

t

Vilniaus Karoliniškių poliklinikos komisija, kuri atrenka pacientus siuntimams į sanatoriją, man nurodė, kad mano dukra turi vykti į sanatoriją "Pušyno kelias". Ar aš galiu su tokiu siuntimu vykti į jūsų gydymo įstaigą?

Taip, galite. Pacientas turi teisę pasirinkti, kur jis nori gauti atitinkamas reabilitacijos paslaugas. Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, duodamas siuntimą, užpildo išrašą iš medicininių dokumentų (forma Nr. 027/a) ir suteikia informaciją apie atitinkamo profilio paslaugas teikiančias įstaigas.

t

Gydytoja siunčia mane su vaiku į sanatoriją. Noriu paklausti, kaip bus su mano nedarbingumo pažymėjimu?

Nedarbingumo pažymėjimai išduodami pagal LR sveikatos apsaugos ministro ir LR socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymą Nr. V-533 (2005-06-30). Pagal jį elektroniniai pažymėjimai sergančiam vaikui slaugyti išduodami reikalingam laikotarpiui, bet ne ilgiau kaip:

• 120 kalendorinių dienų per kalendorinius metus slaugant stacionare ir (ar) medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo įstaigoje bet kokia liga sergantį vaiką iki 7 metų;
• 180 kalendorinių dienų slaugant vaiką iki 18 metų, sergantį sunkiomis ligomis, įrašytomis į patvirtintą sunkių ligų sąrašą;
• 120 kalendorinių dienų slaugant vaiką iki 18 metų, kuriam nustatytas sunkus neįgalumo lygis (PASTABA: vaikas turi būti atvykęs reabilitacijai su ta liga, dėl ko turi nustatytą neįgalumą);
• 364 kalendorines dienas slaugant vaiką, sergantį ypač sunkiomis ligomis, įrašytomis į ministro patvirtintą ypač sunkių ligų sąrašą;
• 14 kalendorinių dienų slaugant ambulatoriškai gydomus vaikus iki 14 metų (PASTABA: turinčius Teritorinių ligonių kasų pažymą ambulatorinei reabilitacijai).

t

Ar sanatorijos kambaryje yra televizorius, šaldytuvas, virdulys? Ar yra interneto prieiga pacientams?

Visuose kambariuose yra televizoriai. Šaldytuvai yra kiekvieno aukšto koridoriuje. Virdulių kambariuose nėra, galima atsivežti savo. Visoje sanatorijos teritorijoje veikia nemokama WiFi prieiga.
Telefonas pasiteiravimui 8 460 40103.

t

Ar sanatorija pritaikyta neįgaliesiems?

Taip, sanatorija pritaikyta neįgaliesiems. Sanatorijoje įrengti liftai, pandusai, vandens procedūrų kabinete yra keltuvas.

t

Kokiu laiku reikia atvykti į sanatoriją?

Atvykimo laiką sužinote registracijos metu. Registruojantis telefonu laisvus laikus įvardina registratorės, o registruodamiesi per e-sveikatos sistemą, galimą laisvą laiką atvykimui renkatės patys.
PASTABA: procedūros vykdomos iki 15:30. Atvykę iki 12:00, jau tą pačią dieną gausite pietus ir vakarienę. Atvykę iki 16:00 tą pačią dieną gausite vakarienę.

t

Ar sanatorijoje besigydantys paaugliai gali išeiti į miestą?

Paaugliai į miestą vieni neišleidžiami. Vaikai su tėvais į miestą išleidžiami, informavus budinčiąją slaugytoją. Į miestą, prie jūros bei pasivaikščioti paaugliai eina tik su vaikų laisvalaikio užimtumo specialiste, vieniems išeiti iš sanatorijos ribų yra draudžiama.

Turite daugiau klausimų? Klauskite, vertinkite, komentuokite:

15 + 7 =

Atnaujinta 2022-12-30