(8 460) 40102 (9:00-12:00, 12:30-15:00 d.d.)

DĖL IŠANKSTINĖS VIETŲ REZERVACIJOS Į PALANGOS VAIKŲ  REABILITACIJOS SANATORIJĄ „PALANGOS GINTARAS“ VASAROS SEZONO METU

   Kaip ir kiekvienais metais, vasaros sezono metu patekti į Palangos vaikų reabilitacijos sanatoriją „Palangos gintaras“ yra problemų. Pastaruoju metu dėl to pacientai skundžiasi Sveikatos apsaugos ministerijai, savivaldybių politikams, sanatorijos administracijai.

Norėdami įnešti į šią problemą aiškumo ir nutraukti visokius įtarimus nešvariais, įtariamai, korupciniais veiksmais, norime aiškiai, viešai ir visuotinai suprantamai paaiškinti, kodėl rezervuoti vietą sanatorijoje „Palangos gintaras“ vasaros metu, tai yra nuo birželio 15 iki rugpjūčio 20-25 dienos, yra misija „sunkiai įmanoma“.

Sanatorijoje yra akredituota 300 vietų stacionarinėms vaikų medicininės reabilitacijos paslaugoms teikti. Suprasdama padidintą paslaugų poreikį vasaros sezono metu, nuo birželio 15 dienos sanatorija gydo 400 mažųjų pacientų kiekvieną dieną (t. y. 100 pacientų daugiau nei turi akredituotų vietų). Kadangi vidutinė gydymo trukmė sanatorijoje yra 19-20 dienų, tai tolygiai išdėsčius 400 pacientų atvykimą kiekvieną dieną, sanatorija gali priimti po 20 pacientų kiekvieną dieną, tai yra pirmadienį – sekmadienį („Palangos gintaras“ pacientus priima visomis savaitės dienomis ir registratūra dirba ištisą parą)

Pusė vietų (10 vietų kiekvieną dieną) yra skiriama vaikams nuo 8 iki 18 metų amžiaus be slaugančiojo asmens ir kita pusė (10 vietų kiekvieną dieną) su slaugančiuoju asmeniu vaikams nuo 1 iki 8 metų ir vyresniems, kuriems siunčiantis gydytojas numato slaugos būtinumą.

Išankstinė vietų rezervacija sanatorijoje „Palangos gintaras“ vykdoma tik naudojantis E-sveikatos posisteme www.sergu.lt „Išankstinė pacientų registracija“; iš anksto rezervuoti vietą galima ne anksčiau kaip prieš 21 dieną iki numatomo atvykimo.

Vaikams nuo 8 iki 18 metų be slaugančiojo asmens vietų sanatorijoje vasaros metu, kaip taisyklė, yra ir rezervuoti vietą galima per minėtą internetinį portalą www.sergu.lt arba skambinant telefonais 8 460 40102 arba 8 460 41236 nuo 9:00 iki 15:00 kiekvieną darbo  dieną.

Vaikams nuo 1 iki 8 metų ir vyresniems, atvykstantiems gydytis su slaugančiu asmeniu, kiekvienos dienos 10 vietų yra paskirstytos taip:

  • 2 vietos skirtos vaikams turintiems sunkią ar vidutinio sunkumo negalią, atvykstantiems pakartotinei ar palaikomai reabilitacijai; rezervacija į šias vietas vykdoma nuo vasario 1 dienos visiems metams;
  • 1 vieta skirta vaikams dėl ligos nutraukusiems pradėtą stacionarinį reabilitacinį gydymą „Palangos gintaro“ sanatorijoje ir  grįžtantiems baigti reabilitacinį gydymą;
  • 3 vietos skirtos vaikams, kurie į sanatoriją vyksta iš karto pabaigę stacionarinį gydymą ligoninėje, šios vietos yra patalpinamos internetiniame portale sergu.lt ;
  • 2 vietos skirtos rezervacijai per internetinį portalą sergu.lt ;
  • 2 vietos skirtos rezervacijai telefonu, po 1 vietą kiekvienam telefonui 8 460 40102 ir 8 460 41236.

Jeigu asmuo, kuris yra rezervavęs vietą sanatorijoje atsisako rezervacijos E.sveikatos portale www.sergu.lt, tai ta vieta atsiranda rezervacijos sistemoje ir ją gali rezervuoti kitas pacientas.

Kaip matome iš išdėstytų skaičių, rezervuoti vietą vaikams su slaugančius asmeniu „Palangos gintaro“ sanatorijoje vasaros laikotarpiu yra labai sudėtinga.

Ką galima būtų patarti mažiesiems pacientams? Pasibaigus vasaros sezonui, tai yra po rugpjūčio 20 – 25 dienos, kaip taisyklė, pacientų skaičius sumažėja ir patekti į sanatoriją vaikams yra gerokai paprasčiau.

Šrifto dydis
Fonas