NAUJIENOS

Pradžia » Naujienos

2024-05-10

PAGARBOS MOKESČIŲ  MOKĖTOJAMS DIENA

Jau tapo tradicija Palangoje kasmet paminėti Pagarbos mokesčių mokėtojams dieną. Ta proga gegužės 10 d. į Kurorto muziejų buvo sukviesti Palangos verslininkai, didžiausių įstaigų vadovai, sumokėję daugiausiai mokesčių į mūsų miesto biudžetą.
„Mielieji, jūsų įnašas yra neatsiejama mūsų kurorto klestėjimo ir plėtros dalis, lemianti Palangos miesto gyventojų gerovę. Jūsų sąžiningai sumokėti mokesčiai leidžia mums finansuoti įvairius miestui svarbius projektus, atnaujinti infrastruktūrą, gražinti Palangą. Ačiū jums už nuoširdų darbą ir atsakingumą. Sėkmės profesinėje veikloje ir asmeniniame gyvenime. Ir ačiū, kad mylite Palangą! O padėkos dovanos po Palangos pušelę, kurią pasodinkite prie savo įstaigų! Auginkime Palangą kartu!“ – skelbia Palangos mero Šarūno Vaitkaus įrašas Facebook.

2024-04-27

PADĖKA MŪSŲ KINEZITERAPEUTEI NIJOLEI REPŠIENEI

Medicinos darbuotojų dienos proga iškilmingoje popietėje Kurhauze Palangos miesto meras pasveikino ir už nelengvą, tačiau itin reikalingą darbą padėkojo Palangos medikams.

Pasveikinta Palangos gintaro sanatorijos vyresnioji kineziterapeutė Nijolė Repšienė. Ji nusipelnė ypatingo pripažinimo už savo indėlį ir pastangas sanatorijos veikloje.

Nijolės lojalumas, profesionalumas, atsidavimas darbui įkvepia kolegas ir padeda sukurti malonią darbo aplinką.

O darbštumas ir atsidavimas darbui tenkinant mažųjų pacientų lūkesčius yra pavyzdys kitiems sanatorijos darbuotojams.

Sveikiname ir labai didžiuojamės!

2024-04-12

SUTEIKTAS SKAIDRIOS ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮSTAIGOS VARDAS

Džiaugiamės galėdami pranešti, kad Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu 2024-04-08 Nr. V-385 „Dėl Skaidrių asmens sveikatos priežiūros įstaigų sąrašo patvirtinimo“ VšĮ Palangos vaikų reabilitacijos sanatorijai „Palangos gintaras“ suteiktas Skaidrios asmens sveikatos priežiūros įstaigos vardas!
Šis vardas suteikiamas tik toms asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, kurios atitinka aukščiausius skaidrumo kriterijus bei vykdo aktyvią korupcijos prevencijos veiklą.
Tai nuopelnas, paremtas pagarbiais bendradarbiavimo santykiais tarp medicinos darbuotojų ir pacientų.

2024-03-07

NAUJOS VAIKŲ REABILITACIJOS GALIMYBĖS „Palangos gintare“

Išėjo naujas “Pajūrio žurnalo” numeris, o jame Palangos vaikų reabilitacijos sanatorijos ,,Palangos gintaras” direktoriaus Sauliaus Deveikio interviu apie sanatorijoje įdiegtas naujas priemones, metodus ir alternatyvas vaikams iš visos šalies reabilitacines paslaugas teikti.

Daugiau apie tai skaitykite “Pajūrio žurnale”…

2023-12-05

“PALANGOS GINTARAS” APDOVANOTAS UŽ SVEIKATOS SEKTORIAUS SKAIDRINIMĄ

Gruodžio 5 d. Sveikatos apsaugos ministerija minėjo Tarptautinę antikorupcijos dieną. Šia proga ministerijoje buvo įteikti apdovanojimai už sveikatos sektoriaus skaidrinimą.
Vaikų reabilitacijos sanatorijos “Palangos gintaras” direktorius Saulius Deveikis bei administravimo padalinio vadovė atsakinga už korupcijai atsparios aplinkos kūrimą Raimunda Baliutytė atsiėmė ministro padėką VšĮ Palangos vaikų reabilitacijos sanatorijai “Palangos gintaras” už korupcijos prevencijos iniciatyvą.
„Palangos gintaro“ atstovai sulaukė daug teigiamų atsiliepimų už įvairių prasmingų antikorupinių veiklų inicijavimą.

2023 10 24

Vaikai – vis dažnesni sanatorijų ir SPA svečiai: sveikatos priežiūros specialistus tai ir džiugina, ir kelia susirūpinimą

 

Gydytojai, sveikatingumo įstaigų darbuotojai ir sanatorijų vadovai pastebi jau kurį laiką augančius lankytojų skaičius ir apskritai didėjantį visuomenės sąmoningumą sveikatos atžvilgiu. Vis dėlto specialistams neramu, kad vaikai, skirtingai nei suaugusieji, į sanatorijas dažniau atkeliauja tuomet, kai reikia spręsti sveikatos problemas, o ne rūpintis prevencija. Tai, pasak sveikatos priežiūros profesionalų, yra problema, kurią išspręsti galima tik su tėvų pagalba.

Daugiau apie tai skaitykite “Lietuvos ryte”…

2023 09 30

Rugsėjo 29 – 30 dienomis „Palangos gintaro“ sanatorijoje vyko konferencija

“VAIKŲ SVEIKATA IR REABILITACIJA. ŠIŲ DIENŲ AKTUALIJOS”

 

Šių metų konferencijos tikslas – supažindinti dalyvius su šių dienų vaikų sveikatos aktualijomis, reabilitacijos naujovėmis, nepamirštant ir pačių gydytojų bei kitų sveiktos specialistų psichologinės sveikatos tausojimo svarbos. Viena iš sesijų buvo skirta apžvelgti gydymo įstaigų teisinio reglamentavimo ypatybes, nes šie metai kupini naujovių ir pokyčių.

Penktadienį pirmos konferencijos sesijos metu buvo skaitomi pranešimai, skirti užtikrinti gerai emocinei sveikatai medikų darbe. Pirmąjį pranešimą apie psichologinės pagalbos galimybes medikams skaitė MEDO MEDIKAMS projekto vadovė Justė Teišerskytė, atstovaujanti Jaunųjų gydytojų asociaciją. “Rūpinamės tais, kurie kasdien rūpinasi kitais“ – tokiais žodžiai ji baigė savo pranešimą, kuriame pristatė organizacijas, besirūpinančias mūsų medicinos darbuotojų emocine gerove. Antrame pranešime kalbėjo profesorius Eugenijus Laurinaitis, kuris pateikė medikams struktūruotus patarimus, kaip valdyti konfliktines situacijas, bendrauti su negatyviai nusiteikusiais pacientais bei jų atstovais, ir atsakė į konferencijos dalyvių klausimus. Daktarė Jovita Petrulytė iš VUL Santaros klinikų Vaiko raidos centro apžvelgė galimus bendravo tipus tarp gydytojų ir pacientų, jų skirtumus, privalumus bei trūkumus. Lektorė pranešimo metu komunikavo su klausytojų auditorija trumpomis diskusijomis ir klausytojų nuomonės aptarimu.

Antroji sesija buvo skirta apžvelgti dažnai pasitaikančias vaikų ligas ir šiuolaikines jų gydymo naujoves. Girdėjome profesoriaus Emilio Čekanausko iš LSMU Kauno klinikų Vaikų chirurgijos klinikos pranešimą apie vaikų laikysenos ypatumus, daktarės Ivetos Skurvydienės iš Tauragės ligoninės patarimus, kaip prižiūrėti ir gydyti vaikų kvėpavimo takus, o daktarė Indrė Bakanienė iš LSMU Kauno klinikų Vaikų reabilitacijos ligoninės „Lopšelis“ pristatė labai įdomius ir sukrečiančius tyrimus apie išmaniųjų ekranų keliamą žalą vaikų raidai. Ši tema greičiausiai dar ne kartą bus nagrinėjama tiek mūsų organizuojamose, tiek kitose konferencijose, nes jos aktualumas šiame technologijų amžiuje neturėtų sumažėti. Antroje sesijoje taip pat girdėjome pranešimą apie kryžmines alergines reakcijas, kurį skaitė vaikų alergologė Regina Mačiulienė iš Respublikinės Šiaulių ligoninės.

Sunku išlaikyti dėmesį ir koncentraciją ilgų mokymų metu, bet trečioji sesija taip pat buvo labai svarbi ir sukėlė aktyvias diskusijas. Trečioje sesijoje SAM atstovė Elita Radkevič pristatė reabilitacijos paslaugas reglamentuojančių įsakymų numatomus pokyčius, kylančių problemų planuojamus sprendimo būdus, o atstovė iš Valstybinių ligonių Rimantė Venclovienė papasakojo naujausią informaciją apie medicininių reabilitacijos paslaugų apmokėjimą gydymo įstaigoms už suteiktas paslaugas. Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovė Gintarė Noliūtė skaitė pranešimą apie vaikų ir paauglių teises gydymo įstaigose. „Palangos gintaro“ sanatorijos FMR gydytoja Diana Zelenienė ir rinkodaros specialistė Vitalija Paulauskė pirmąją konferencijos dieną užbaigė pranešimu, kurio tikslas parodyti, su kokiais iššūkiais susiduria reabilitacijos įstaigos priimdamos pacientus pagal naujai įsigaliojusią reabilitacijos paslaugų teikimo tvarką.

Antroji konferencijos diena prasidėjo labai aktyviai. Išklausyti įmonės „Kvapų namai“ laboratorijos vadovės Rūtos Daunoravičienės ir Klaipėdos universiteto mokslinės aromaterapijos atstovės Dovilės Antulevičienės pranešimai apie aromaterapijos naudą vaikams ir saugų aromaterapijos priemonių naudojimą bei Klaipėdos universiteto atstovės paskaita apie vaikų sveikatos prevenciją ajurvedinės mitybos pagrindu. Konferenciją tęsė išvyka į Lietuvos jūsų muziejaus Delfinų terapijos centrą, kuriame konferencijos dalyviai klausėsi apie delfinus, jų laikymo ypatumus ir iššūkius bei susipažino su Delfinu terapijos centre teikiamomis delfinų terapijos veiklomis. Centro darbuotojai suskirstė dalyvius mažesnėmis grupėmis ir ekskursijos principu aprodė terapijos centro patalpas, pristatė visas atliekamas veiklas, supažindino su savo darbo aplinka ir naudojamomis priemonėmis. Didelį įspūdį visiems dalyviams paliko galimybė būti šalia tokių nuostabių gyvūnų – delfinų.

Tikimės, kad konferencijos dalyviai gautas žinias ir sukauptas emocijas saugiai išsivežė namo. Džiaugiamės, kad dalyviams nebuvo kliūtis atvykti net iš tolimiausių miestų ir lauksime visų kitais metais.

2023 09 18

„Palangos gintaro“ sanatorijos slaugytojai dalyvavo unikaliame slaugytojų bendruomenės metų renginyje – „Slaugytojų forumas 2023: Būk profesionalu“, kuris vyko Birštone rugsėjo 15 – 17 dienomis. Visi dalyviai grįžo įkvėpti, motyvuoti ir drąsiai sakydami: „Didžiuojuosi būdamas slaugytoju!“

 

2023-05-12

“PALANGOS GINTARAS” – SĄŽININGAS MOKESČIŲ MOKĖTOJAS

“Palangos gintaro” direktorius Saulius Deveikis dalyvavo Palangos Kurhauze surengtame renginyje, skirtame Pagarbos mokesčių mokėtojų dienai paminėti. Sanatorija ne tik teikia reabilitacijos paslaugas vaikams, bet ir kuria darbo vietas bei sąžiningai moka visus mokesčius. Kaip sako Palangos meras Šarūnas Vaitkus, tai yra svarus indėlis į miesto klestėjimą, todėl didžiausius mokesčius į Palangos biudžetą mokantiems buvo įteiktos ne gėlės, o pušelės – medis, kuris žaliuoja visus metus.

2023-04-28

VšĮ Palangos vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ vykdo viešąjį nekilnojamojo turto nuomos konkursą prekybos veiklai:

 

2023-04-28

VšĮ Palangos vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ vykdo viešąjį nekilnojamojo turto nuomos konkursą telekomunikacijos įrangai sumontuoti:

 

2023-02-21

“PALANGOS GINTARAS” NELIKO ABEJINGAS PABĖGĖLIAMS IŠ UKRAINOS

Už kelių dienų Ukraina minės liūdną sukaktį – jie lygiai metus kovoja kare su Rusija. Lietuvoje jau metus gyvena, dirba ir karo pabaigos laukia tūkstančiai ukrainiečių. „Palangos gintaro“ sanatorijoje ukrainiečius priimame ir kaip pacientus, ir kaip kolegas.

Daugiau apie tai skaitykite straipsnyje „Lietuvos pajūris“…

2023-01-04

VASARIO MĖNESĮ IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA VAIKAMS SU VIDUTINE IR SUNKIA NEGALIA NEBUS VYKDOMA

Šis sprendimas priimtas, nes pagal naujai paskelbtą Sveikatos apsaugos ministro įsakymą V-1738 „Dėl medicininės reabilitacijos ir antirecidyvinio sanatorinio gydymo paslaugų skyrimo ir teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, visi vaikai, atvykstantys Reabilitacijai II, yra prioritetiniai ir įsakymas nenurodo jokių kitų išimčių dėl negalios. Pagal šį įsakymą nebelieka Teritorinių ligonių kasų pažymų ir registracija reabilitacijos paslaugoms gauti galima tik jau turint siuntimą, kuris turi būti matomas e-sveikatos sistemoje tam, kad sanatorijos pačios patikrintų paciento siuntimo tinkamumą (atitikimą) jų teikiamoms paslaugoms.
Visa registracija turi vykti tik naudojantis e-sveikatos sistema, o šiuo metu sistema leidžia registruotis tik vienai tos pačios rūšies paslaugai gauti. Tai reiškia, kad užsiregistravę vasario mėnesį, jūs negalėtumėte registruotis jokioms kitoms paslaugoms, susijusioms su reabilitacija, nes sistema atmestų registraciją į sanatoriją dėl besidubliuojančių paslaugų. Jokios kitos registracijos formos, išskyrus e-sveikatos sistemą, yra negalimos užkertant kelią nepagrįstiems kaltinimams nesąžininga registracija.
Nuo 2023 m. sausio 1 dienos nebegalioja VšĮ Palangos vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos gintaras“ direktoriaus 2022-04-13 įsakymas ĮV-59 „Išankstinės vietų registracijos stacionariniam gydymuisi tvarkos aprašas“. Jį keičia 2022-12-30 įsakymas ĮV-115, su kuriuo galite susipažinti čia:

Išankstinės vietų registracijos tvarkos aprašas