Registracija telefonu: (8 460) 40102, 40103 (I-V 8:30-12:00, 12:30-16:00)

NAUJIENOS

Pradžia » Naujienos

2023-12-05

“PALANGOS GINTARAS” APDOVANOTAS UŽ SVEIKATOS SEKTORIAUS SKAIDRINIMĄ

Gruodžio 5 d. Sveikatos apsaugos ministerija minėjo Tarptautinę antikorupcijos dieną. Šia proga ministerijoje buvo įteikti apdovanojimai už sveikatos sektoriaus skaidrinimą.
Vaikų reabilitacijos sanatorijos “Palangos gintaras” direktorius Saulius Deveikis bei administravimo padalinio vadovė atsakinga už korupcijai atsparios aplinkos kūrimą Raimunda Baliutytė atsiėmė ministro padėką VšĮ Palangos vaikų reabilitacijos sanatorijai “Palangos gintaras” už korupcijos prevencijos iniciatyvą.
„Palangos gintaro“ atstovai sulaukė daug teigiamų atsiliepimų už įvairių prasmingų antikorupinių veiklų inicijavimą.

2023 10 24

Vaikai – vis dažnesni sanatorijų ir SPA svečiai: sveikatos priežiūros specialistus tai ir džiugina, ir kelia susirūpinimą

 

Gydytojai, sveikatingumo įstaigų darbuotojai ir sanatorijų vadovai pastebi jau kurį laiką augančius lankytojų skaičius ir apskritai didėjantį visuomenės sąmoningumą sveikatos atžvilgiu. Vis dėlto specialistams neramu, kad vaikai, skirtingai nei suaugusieji, į sanatorijas dažniau atkeliauja tuomet, kai reikia spręsti sveikatos problemas, o ne rūpintis prevencija. Tai, pasak sveikatos priežiūros profesionalų, yra problema, kurią išspręsti galima tik su tėvų pagalba.

Daugiau apie tai skaitykite “Lietuvos ryte”…

2023 09 30

Rugsėjo 29 – 30 dienomis „Palangos gintaro“ sanatorijoje vyko konferencija

“VAIKŲ SVEIKATA IR REABILITACIJA. ŠIŲ DIENŲ AKTUALIJOS”

 

Šių metų konferencijos tikslas – supažindinti dalyvius su šių dienų vaikų sveikatos aktualijomis, reabilitacijos naujovėmis, nepamirštant ir pačių gydytojų bei kitų sveiktos specialistų psichologinės sveikatos tausojimo svarbos. Viena iš sesijų buvo skirta apžvelgti gydymo įstaigų teisinio reglamentavimo ypatybes, nes šie metai kupini naujovių ir pokyčių.

Penktadienį pirmos konferencijos sesijos metu buvo skaitomi pranešimai, skirti užtikrinti gerai emocinei sveikatai medikų darbe. Pirmąjį pranešimą apie psichologinės pagalbos galimybes medikams skaitė MEDO MEDIKAMS projekto vadovė Justė Teišerskytė, atstovaujanti Jaunųjų gydytojų asociaciją. “Rūpinamės tais, kurie kasdien rūpinasi kitais“ – tokiais žodžiai ji baigė savo pranešimą, kuriame pristatė organizacijas, besirūpinančias mūsų medicinos darbuotojų emocine gerove. Antrame pranešime kalbėjo profesorius Eugenijus Laurinaitis, kuris pateikė medikams struktūruotus patarimus, kaip valdyti konfliktines situacijas, bendrauti su negatyviai nusiteikusiais pacientais bei jų atstovais, ir atsakė į konferencijos dalyvių klausimus. Daktarė Jovita Petrulytė iš VUL Santaros klinikų Vaiko raidos centro apžvelgė galimus bendravo tipus tarp gydytojų ir pacientų, jų skirtumus, privalumus bei trūkumus. Lektorė pranešimo metu komunikavo su klausytojų auditorija trumpomis diskusijomis ir klausytojų nuomonės aptarimu.

Antroji sesija buvo skirta apžvelgti dažnai pasitaikančias vaikų ligas ir šiuolaikines jų gydymo naujoves. Girdėjome profesoriaus Emilio Čekanausko iš LSMU Kauno klinikų Vaikų chirurgijos klinikos pranešimą apie vaikų laikysenos ypatumus, daktarės Ivetos Skurvydienės iš Tauragės ligoninės patarimus, kaip prižiūrėti ir gydyti vaikų kvėpavimo takus, o daktarė Indrė Bakanienė iš LSMU Kauno klinikų Vaikų reabilitacijos ligoninės „Lopšelis“ pristatė labai įdomius ir sukrečiančius tyrimus apie išmaniųjų ekranų keliamą žalą vaikų raidai. Ši tema greičiausiai dar ne kartą bus nagrinėjama tiek mūsų organizuojamose, tiek kitose konferencijose, nes jos aktualumas šiame technologijų amžiuje neturėtų sumažėti. Antroje sesijoje taip pat girdėjome pranešimą apie kryžmines alergines reakcijas, kurį skaitė vaikų alergologė Regina Mačiulienė iš Respublikinės Šiaulių ligoninės.

Sunku išlaikyti dėmesį ir koncentraciją ilgų mokymų metu, bet trečioji sesija taip pat buvo labai svarbi ir sukėlė aktyvias diskusijas. Trečioje sesijoje SAM atstovė Elita Radkevič pristatė reabilitacijos paslaugas reglamentuojančių įsakymų numatomus pokyčius, kylančių problemų planuojamus sprendimo būdus, o atstovė iš Valstybinių ligonių Rimantė Venclovienė papasakojo naujausią informaciją apie medicininių reabilitacijos paslaugų apmokėjimą gydymo įstaigoms už suteiktas paslaugas. Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovė Gintarė Noliūtė skaitė pranešimą apie vaikų ir paauglių teises gydymo įstaigose. „Palangos gintaro“ sanatorijos FMR gydytoja Diana Zelenienė ir rinkodaros specialistė Vitalija Paulauskė pirmąją konferencijos dieną užbaigė pranešimu, kurio tikslas parodyti, su kokiais iššūkiais susiduria reabilitacijos įstaigos priimdamos pacientus pagal naujai įsigaliojusią reabilitacijos paslaugų teikimo tvarką.

Antroji konferencijos diena prasidėjo labai aktyviai. Išklausyti įmonės „Kvapų namai“ laboratorijos vadovės Rūtos Daunoravičienės ir Klaipėdos universiteto mokslinės aromaterapijos atstovės Dovilės Antulevičienės pranešimai apie aromaterapijos naudą vaikams ir saugų aromaterapijos priemonių naudojimą bei Klaipėdos universiteto atstovės paskaita apie vaikų sveikatos prevenciją ajurvedinės mitybos pagrindu. Konferenciją tęsė išvyka į Lietuvos jūsų muziejaus Delfinų terapijos centrą, kuriame konferencijos dalyviai klausėsi apie delfinus, jų laikymo ypatumus ir iššūkius bei susipažino su Delfinu terapijos centre teikiamomis delfinų terapijos veiklomis. Centro darbuotojai suskirstė dalyvius mažesnėmis grupėmis ir ekskursijos principu aprodė terapijos centro patalpas, pristatė visas atliekamas veiklas, supažindino su savo darbo aplinka ir naudojamomis priemonėmis. Didelį įspūdį visiems dalyviams paliko galimybė būti šalia tokių nuostabių gyvūnų – delfinų.

Tikimės, kad konferencijos dalyviai gautas žinias ir sukauptas emocijas saugiai išsivežė namo. Džiaugiamės, kad dalyviams nebuvo kliūtis atvykti net iš tolimiausių miestų ir lauksime visų kitais metais.

2023 09 18

„Palangos gintaro“ sanatorijos slaugytojai dalyvavo unikaliame slaugytojų bendruomenės metų renginyje – „Slaugytojų forumas 2023: Būk profesionalu“, kuris vyko Birštone rugsėjo 15 – 17 dienomis. Visi dalyviai grįžo įkvėpti, motyvuoti ir drąsiai sakydami: „Didžiuojuosi būdamas slaugytoju!“

 

2023-05-12

“PALANGOS GINTARAS” – SĄŽININGAS MOKESČIŲ MOKĖTOJAS

“Palangos gintaro” direktorius Saulius Deveikis dalyvavo Palangos Kurhauze surengtame renginyje, skirtame Pagarbos mokesčių mokėtojų dienai paminėti. Sanatorija ne tik teikia reabilitacijos paslaugas vaikams, bet ir kuria darbo vietas bei sąžiningai moka visus mokesčius. Kaip sako Palangos meras Šarūnas Vaitkus, tai yra svarus indėlis į miesto klestėjimą, todėl didžiausius mokesčius į Palangos biudžetą mokantiems buvo įteiktos ne gėlės, o pušelės – medis, kuris žaliuoja visus metus.

2023-04-28

VšĮ Palangos vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ vykdo viešąjį nekilnojamojo turto nuomos konkursą prekybos veiklai:

 

2023-04-28

VšĮ Palangos vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ vykdo viešąjį nekilnojamojo turto nuomos konkursą telekomunikacijos įrangai sumontuoti:

 

2023-02-21

“PALANGOS GINTARAS” NELIKO ABEJINGAS PABĖGĖLIAMS IŠ UKRAINOS

Už kelių dienų Ukraina minės liūdną sukaktį – jie lygiai metus kovoja kare su Rusija. Lietuvoje jau metus gyvena, dirba ir karo pabaigos laukia tūkstančiai ukrainiečių. „Palangos gintaro“ sanatorijoje ukrainiečius priimame ir kaip pacientus, ir kaip kolegas.

Daugiau apie tai skaitykite straipsnyje „Lietuvos pajūris“…

2023-01-04

VASARIO MĖNESĮ IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA VAIKAMS SU VIDUTINE IR SUNKIA NEGALIA NEBUS VYKDOMA

Šis sprendimas priimtas, nes pagal naujai paskelbtą Sveikatos apsaugos ministro įsakymą V-1738 „Dėl medicininės reabilitacijos ir antirecidyvinio sanatorinio gydymo paslaugų skyrimo ir teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, visi vaikai, atvykstantys Reabilitacijai II, yra prioritetiniai ir įsakymas nenurodo jokių kitų išimčių dėl negalios. Pagal šį įsakymą nebelieka Teritorinių ligonių kasų pažymų ir registracija reabilitacijos paslaugoms gauti galima tik jau turint siuntimą, kuris turi būti matomas e-sveikatos sistemoje tam, kad sanatorijos pačios patikrintų paciento siuntimo tinkamumą (atitikimą) jų teikiamoms paslaugoms.
Visa registracija turi vykti tik naudojantis e-sveikatos sistema, o šiuo metu sistema leidžia registruotis tik vienai tos pačios rūšies paslaugai gauti. Tai reiškia, kad užsiregistravę vasario mėnesį, jūs negalėtumėte registruotis jokioms kitoms paslaugoms, susijusioms su reabilitacija, nes sistema atmestų registraciją į sanatoriją dėl besidubliuojančių paslaugų. Jokios kitos registracijos formos, išskyrus e-sveikatos sistemą, yra negalimos užkertant kelią nepagrįstiems kaltinimams nesąžininga registracija.
Nuo 2023 m. sausio 1 dienos nebegalioja VšĮ Palangos vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos gintaras“ direktoriaus 2022-04-13 įsakymas ĮV-59 „Išankstinės vietų registracijos stacionariniam gydymuisi tvarkos aprašas“. Jį keičia 2022-12-30 įsakymas ĮV-115, su kuriuo galite susipažinti čia:

Išankstinės vietų registracijos tvarkos aprašas

2022-12-28

Didėja medicininės reabilitacijos paslaugų prieinamumas,

mažėja gydytojų administracinė našta

Nuo sausio 1 d. gauti medicininės reabilitacijos paslaugas pacientai galės greičiau ir paprasčiau. Pradinės medicininės reabilitacijos paslaugos bus skiriamos atsižvelgiant į paciento sveikatos būklę, funkcijų sutrikimo laipsnį, bet ne į konkrečias ligas ar diagnozes. Palaikomosios reabilitacijos paslaugomis galės pasinaudoti daugiau senyvo amžiaus gyventojų, o vaikams, sergantiems kraujo ir limfos ligomis, taps prieinamos ne tik stacionarinės, bet ir ambulatorinės reabilitacijos paslaugos. Sunkesnės būklės pacientams, kuriems ypač svarbu laiku pradėti reabilitaciją, bus sukurti „žalieji koridoriai“, todėl jiems nereikės laukti bendroje eilėje. Skaitykite daugiau čia…

2022-12-13

NUO 2023 M. SAUSIO 1 D. KEIČIASI REABILITACIJOS SKYRIMO IR TEIKIMO TVARKA

Nuo 2023 m. sausio 1 d. nebegalios LR SAM įsakymas V-50 “Dėl medicininės reabilitacijos ir sanatorinio (antirecidyvinio) gydymo organizavimo”. Nuo 2023 m. sausio 1 dienos medicininės reabilitacijos tvarką reguliuos du naujai priimti įsakymai: 2022 m. lapkričio 23 d. priimtas įsakymas V-1738 “Medicininės reabilitacijos ir antirecidyvinio sanatorinio gydymo paslaugų skyrimo ir teikimo tvarkos aprašas” ir 2022 m. gruodžio 7d. priimtas įsakymas V-1828 “Dėl medicininės reabilitacijos ir antirecidyvinio sanatorinio gydymo paslaugų teikimo bendrųjų ir specialiųjų reikalavimų aprašų patvirtinimas”. Su šiais įsakymais galite susipažinti čia:

2022-10-01

Rugsėjo 30 – spalio 1 dienomis „Palangos gintaro“ sanatorijoje vyko konferencija

“VAIKŲ PSICHINĖ SVEIKATA IR REABILITACIJA. ŠIŲ DIENŲ AKTUALIJOS”

Maždaug du šimtai dalyvių klausėsi aštuoniolikos lektorių iš visos Lietuvos paruoštų pranešimų ir turėjo galimybę užduoti rūpimus klausimus bei padiskutuoti aktualiomis temomis.

Penktadienį pirmos konferencijos sesijos metu buvo skaitomi pranešimai, ką svarbu žinoti apie vaikus, turinčius specialiųjų poreikių. VUL Santaros klinikų Vaikų ligoninės Vaiko raidos centro Ankstyvosios reabilitacijos skyriaus vedėja vaikų neurologė – socialinė pediatrė L. Mikulėnaitė pasitelkdama pavyzdžius labai įdomiai pristatė, kaip mes galime padėti raidos sutrikimus turinčiam vaikui ir kokie pokyčiai mūsų laukia, stebint šiandienines ateities prognozes. VUL Santaros klinikų Vaikų ligoninės dietologė J. Parnarauskienė kalbėjo apie tokių vaikų valgymo ypatumus, o vaikų kineziterapeutė, docentė, mokslų daktarė L. Žalienė, apie jų fizinio aktyvumo galimybes, grįstas atliktais tyrimais.

Antroje sesijoje dėmesys buvo skirtas vaikų ir paauglių esamai psichinės sveikatos būklei aptarti. Sesiją pradėjo Jaunimo linijos atstovė, savanorė L. Preikšaitienė, papasakojusi, kaip pasikeitė šios pagalbos linijos veiklos principai (nuo pokalbių telefonu pereita į mišrų – pokalbių ir susirašinėjimo žinutėmis – būdą, kuris artimesnis šių dienų jaunuoliams), kokių pagalbos skambučių jie sulaukė ir kaip kito besikreipiančiųjų kiekis Covid -19 pandemijos metu bei paskelbus karą Ukrainoje. Toliau Respublikinės Klaipėdos ligoninės Vaikų psichiatrijos skyriaus vaikų ir paauglių psichiatrė E. Bulanovaitė ir Vaikų ligų klinikos vadovas profesorius R.Kėvalas savo pranešimuose kalbėjo, kokį poveikį pastarųjų metų įvykiai įnešė į jų darbo praktiką. O psichoterapeutė S. Vizgaudienė pateikė informaciją apie panikos priepuolius iš kito požiūrio kampo – juos pristatydama kaip galimybę geriau pažinti save. Šią sesiją užbaigė VUL Santaros klinikų Vaikų ligoninės vaikų gastroenterologo profesoriaus V. Urbono pranešimas apie maistą, įtakojantį smegenų veiklą.

Daugumai gydytojų ir pačiai „Palangos gintaro“ sanatorijai buvo labai svarbūs trečios sesijos metu skaityti pranešimai apie medicininės reabilitacijos tvarkos ir apmokėjimo naujoves. Šią informaciją pateikė SAM Asmens departamento Pirminės sveikatos priežiūros ir slaugos skyriaus Vyr. specialistė E.Radkevič bei VLK paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyr. specialistė R. Venclovienė. Apie alternatyviosios medicinos integraciją į klasikines gydymo metodikas papasakojo SAM Visuomenės sveikatos departamento direktoriaus patarėja A. Kandratavičienė, o pačios „Palangos gintaro“ sanatorijos taikomas naujoves pristatė FMR gydytoja D. Zelenienė ir rinkodaros specialistė V. Paulauskė.

Antroji konferencijos diena buvo emociškai pozityvi, nes konferencijos dalyvių gretas papildė ir du kaniterapiniai šunys: Grantas ir Liuka. Jų darbą su vaikais puikiai pristatė psichologės N. Zukhbaya ir L. Brazdeikienė iš Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos. Apie mokslinį gyvūnų terapijos pagrįstumą kalbėjo KU Sveikatos mokslų fakulteto, Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros vedėja, profesorė D. Mockevičienė. Šeštadienį su praktinėmis užduotimis taip pat buvo pristatyti dailės saviraiškos užsiėmimai. Juos pristatė „Palangos gintaro“ socialinė darbuotoja A. Serbentienė ir I. Balčiūnaitė.

Konferencija praėjo sklandžiai, dalyvių veiduose netrūko šypsenų, o pertraukų metu visi turėjo galimybę pabendrauti su seniai nematytais kolegomis bei užmegzti naujas pažintis. Tikimės, kad konferencijos dalyviai gavo naudingų žinių ir informacijos, kurią galės panaudoti savo darbo metu.

2022-07-19

Trimetis Andrejus su mama Oksana sugrįš į „Palangos gintarą“ ir šeštą kartą – dar vienam stebuklui

Išėjo naujas “Pajūrio žurnalo” numeris, o jame straipsnis apie mažąjį Andrejų, kuris yra puikus pavyzdys, kokia yra reabilitacijos galia ir galimybės. Andrejaus rezultatais džiaugiasi ne tik jo šeima, bet ir visas “Palangos gintaro” kolektyvas.

Skaitykite daugiau čia…

2022-06-30

Seimo balsavimas dėl reabilitacijos įstaigų likimo

Vakar LR Seime vyko posėdis, kurio su dideliu nerimu laukė visos sanatorijos ir reabilitacijos įstaigos. Jo metu buvo svarstomi sveikatos reformos pasiūlymai. Už tai, kad sanatorijos ir reabilitacijos centrai išliktų sveikatos priežiūros įstaigų sąraše, visi Seimo nariai balsavo VIENBALSIAI. 

Palangos mero Šarūno Vaitkaus pasisakymą šia tema skaitykite čia…