Registracija telefonu: (8 460) 40102, 40103 (I-V 8:30-12:00, 12:30-16:00)

NAUJIENOS

Pradžia » Naujienos

2023-02-21

“PALANGOS GINTARAS” NELIKO ABEJINGAS PABĖGĖLIAMS IŠ UKRAINOS

Už kelių dienų Ukraina minės liūdną sukaktį – jie lygiai metus kovoja kare su Rusija. Lietuvoje jau metus gyvena, dirba ir karo pabaigos laukia tūkstančiai ukrainiečių. „Palangos gintaro“ sanatorijoje ukrainiečius priimame ir kaip pacientus, ir kaip kolegas.

Daugiau apie tai skaitykite straipsnyje „Lietuvos pajūris“…

2023-01-04

VASARIO MĖNESĮ IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA VAIKAMS SU VIDUTINE IR SUNKIA NEGALIA NEBUS VYKDOMA

Šis sprendimas priimtas, nes pagal naujai paskelbtą Sveikatos apsaugos ministro įsakymą V-1738 „Dėl medicininės reabilitacijos ir antirecidyvinio sanatorinio gydymo paslaugų skyrimo ir teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, visi vaikai, atvykstantys Reabilitacijai II, yra prioritetiniai ir įsakymas nenurodo jokių kitų išimčių dėl negalios. Pagal šį įsakymą nebelieka Teritorinių ligonių kasų pažymų ir registracija reabilitacijos paslaugoms gauti galima tik jau turint siuntimą, kuris turi būti matomas e-sveikatos sistemoje tam, kad sanatorijos pačios patikrintų paciento siuntimo tinkamumą (atitikimą) jų teikiamoms paslaugoms.
Visa registracija turi vykti tik naudojantis e-sveikatos sistema, o šiuo metu sistema leidžia registruotis tik vienai tos pačios rūšies paslaugai gauti. Tai reiškia, kad užsiregistravę vasario mėnesį, jūs negalėtumėte registruotis jokioms kitoms paslaugoms, susijusioms su reabilitacija, nes sistema atmestų registraciją į sanatoriją dėl besidubliuojančių paslaugų. Jokios kitos registracijos formos, išskyrus e-sveikatos sistemą, yra negalimos užkertant kelią nepagrįstiems kaltinimams nesąžininga registracija.
Nuo 2023 m. sausio 1 dienos nebegalioja VšĮ Palangos vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos gintaras“ direktoriaus 2022-04-13 įsakymas ĮV-59 „Išankstinės vietų registracijos stacionariniam gydymuisi tvarkos aprašas“. Jį keičia 2022-12-30 įsakymas ĮV-115, su kuriuo galite susipažinti čia:

Išankstinės vietų registracijos tvarkos aprašas

2022-12-28

Didėja medicininės reabilitacijos paslaugų prieinamumas,

mažėja gydytojų administracinė našta

Nuo sausio 1 d. gauti medicininės reabilitacijos paslaugas pacientai galės greičiau ir paprasčiau. Pradinės medicininės reabilitacijos paslaugos bus skiriamos atsižvelgiant į paciento sveikatos būklę, funkcijų sutrikimo laipsnį, bet ne į konkrečias ligas ar diagnozes. Palaikomosios reabilitacijos paslaugomis galės pasinaudoti daugiau senyvo amžiaus gyventojų, o vaikams, sergantiems kraujo ir limfos ligomis, taps prieinamos ne tik stacionarinės, bet ir ambulatorinės reabilitacijos paslaugos. Sunkesnės būklės pacientams, kuriems ypač svarbu laiku pradėti reabilitaciją, bus sukurti „žalieji koridoriai“, todėl jiems nereikės laukti bendroje eilėje. Skaitykite daugiau čia…

2022-12-13

NUO 2023 M. SAUSIO 1 D. KEIČIASI REABILITACIJOS SKYRIMO IR TEIKIMO TVARKA

Nuo 2023 m. sausio 1 d. nebegalios LR SAM įsakymas V-50 “Dėl medicininės reabilitacijos ir sanatorinio (antirecidyvinio) gydymo organizavimo”. Nuo 2023 m. sausio 1 dienos medicininės reabilitacijos tvarką reguliuos du naujai priimti įsakymai: 2022 m. lapkričio 23 d. priimtas įsakymas V-1738 “Medicininės reabilitacijos ir antirecidyvinio sanatorinio gydymo paslaugų skyrimo ir teikimo tvarkos aprašas” ir 2022 m. gruodžio 7d. priimtas įsakymas V-1828 “Dėl medicininės reabilitacijos ir antirecidyvinio sanatorinio gydymo paslaugų teikimo bendrųjų ir specialiųjų reikalavimų aprašų patvirtinimas”. Su šiais įsakymais galite susipažinti čia:

2022-10-01

Rugsėjo 30 – spalio 1 dienomis „Palangos gintaro“ sanatorijoje vyko konferencija

“VAIKŲ PSICHINĖ SVEIKATA IR REABILITACIJA. ŠIŲ DIENŲ AKTUALIJOS”

Maždaug du šimtai dalyvių klausėsi aštuoniolikos lektorių iš visos Lietuvos paruoštų pranešimų ir turėjo galimybę užduoti rūpimus klausimus bei padiskutuoti aktualiomis temomis.

Penktadienį pirmos konferencijos sesijos metu buvo skaitomi pranešimai, ką svarbu žinoti apie vaikus, turinčius specialiųjų poreikių. VUL Santaros klinikų Vaikų ligoninės Vaiko raidos centro Ankstyvosios reabilitacijos skyriaus vedėja vaikų neurologė – socialinė pediatrė L. Mikulėnaitė pasitelkdama pavyzdžius labai įdomiai pristatė, kaip mes galime padėti raidos sutrikimus turinčiam vaikui ir kokie pokyčiai mūsų laukia, stebint šiandienines ateities prognozes. VUL Santaros klinikų Vaikų ligoninės dietologė J. Parnarauskienė kalbėjo apie tokių vaikų valgymo ypatumus, o vaikų kineziterapeutė, docentė, mokslų daktarė L. Žalienė, apie jų fizinio aktyvumo galimybes, grįstas atliktais tyrimais.

Antroje sesijoje dėmesys buvo skirtas vaikų ir paauglių esamai psichinės sveikatos būklei aptarti. Sesiją pradėjo Jaunimo linijos atstovė, savanorė L. Preikšaitienė, papasakojusi, kaip pasikeitė šios pagalbos linijos veiklos principai (nuo pokalbių telefonu pereita į mišrų – pokalbių ir susirašinėjimo žinutėmis – būdą, kuris artimesnis šių dienų jaunuoliams), kokių pagalbos skambučių jie sulaukė ir kaip kito besikreipiančiųjų kiekis Covid -19 pandemijos metu bei paskelbus karą Ukrainoje. Toliau Respublikinės Klaipėdos ligoninės Vaikų psichiatrijos skyriaus vaikų ir paauglių psichiatrė E. Bulanovaitė ir Vaikų ligų klinikos vadovas profesorius R.Kėvalas savo pranešimuose kalbėjo, kokį poveikį pastarųjų metų įvykiai įnešė į jų darbo praktiką. O psichoterapeutė S. Vizgaudienė pateikė informaciją apie panikos priepuolius iš kito požiūrio kampo – juos pristatydama kaip galimybę geriau pažinti save. Šią sesiją užbaigė VUL Santaros klinikų Vaikų ligoninės vaikų gastroenterologo profesoriaus V. Urbono pranešimas apie maistą, įtakojantį smegenų veiklą.

Daugumai gydytojų ir pačiai „Palangos gintaro“ sanatorijai buvo labai svarbūs trečios sesijos metu skaityti pranešimai apie medicininės reabilitacijos tvarkos ir apmokėjimo naujoves. Šią informaciją pateikė SAM Asmens departamento Pirminės sveikatos priežiūros ir slaugos skyriaus Vyr. specialistė E.Radkevič bei VLK paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyr. specialistė R. Venclovienė. Apie alternatyviosios medicinos integraciją į klasikines gydymo metodikas papasakojo SAM Visuomenės sveikatos departamento direktoriaus patarėja A. Kandratavičienė, o pačios „Palangos gintaro“ sanatorijos taikomas naujoves pristatė FMR gydytoja D. Zelenienė ir rinkodaros specialistė V. Paulauskė.

Antroji konferencijos diena buvo emociškai pozityvi, nes konferencijos dalyvių gretas papildė ir du kaniterapiniai šunys: Grantas ir Liuka. Jų darbą su vaikais puikiai pristatė psichologės N. Zukhbaya ir L. Brazdeikienė iš Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos. Apie mokslinį gyvūnų terapijos pagrįstumą kalbėjo KU Sveikatos mokslų fakulteto, Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros vedėja, profesorė D. Mockevičienė. Šeštadienį su praktinėmis užduotimis taip pat buvo pristatyti dailės saviraiškos užsiėmimai. Juos pristatė „Palangos gintaro“ socialinė darbuotoja A. Serbentienė ir I. Balčiūnaitė.

Konferencija praėjo sklandžiai, dalyvių veiduose netrūko šypsenų, o pertraukų metu visi turėjo galimybę pabendrauti su seniai nematytais kolegomis bei užmegzti naujas pažintis. Tikimės, kad konferencijos dalyviai gavo naudingų žinių ir informacijos, kurią galės panaudoti savo darbo metu.

2022-07-19

Trimetis Andrejus su mama Oksana sugrįš į „Palangos gintarą“ ir šeštą kartą – dar vienam stebuklui

Išėjo naujas “Pajūrio žurnalo” numeris, o jame straipsnis apie mažąjį Andrejų, kuris yra puikus pavyzdys, kokia yra reabilitacijos galia ir galimybės. Andrejaus rezultatais džiaugiasi ne tik jo šeima, bet ir visas “Palangos gintaro” kolektyvas.

Skaitykite daugiau čia…

2022-06-30

Seimo balsavimas dėl reabilitacijos įstaigų likimo

Vakar LR Seime vyko posėdis, kurio su dideliu nerimu laukė visos sanatorijos ir reabilitacijos įstaigos. Jo metu buvo svarstomi sveikatos reformos pasiūlymai. Už tai, kad sanatorijos ir reabilitacijos centrai išliktų sveikatos priežiūros įstaigų sąraše, visi Seimo nariai balsavo VIENBALSIAI. 

Palangos mero Šarūno Vaitkaus pasisakymą šia tema skaitykite čia…