DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Pradžia » Informacija pacientams » Dažnai užduodami klausimai
klausimai-atsakymai
t

Ar vykstant į sanatoriją reikia registruotis iš anksto?

Taip, registruotis būtina. Registracija galima tik turint siuntimą reabilitacijai, matomą e-sveikatoje. Registruotis į laisvą vietą galima internetu arba telefonu + 370 460 40102 (8.30 – 12.00, 12.30 – 16.00 darbo dienomis).

t

Kur teirautis dėl laisvų vietų sanatorijoje?

Vietą sanatorijoje rekomenduojame registruoti iš anksto. Laisvų vietų skaičių galite matyti tinklalapyje  ipr.esveikata.lt arba sužinoti, paskambinę telefonu + 370 460 40102 (8.30 – 12.00, 12.30 – 16.00 val. darbo dienomis).
Daugiau skaitykite:

t

Kiek kainuoja sanatorijos maitinimas slaugančiam asmeniui?

Slaugančiam asmeniui (atvykusiam su siuntimu, kuriame įrašyta, kad vaikui reikalinga slauga) pietūs yra nemokami, o pusryčius ir vakarienę galima užsisakyti savo lėšomis. Pusryčių kaina 4,50 EUR. Vakarienės kaina 5,50 EUR.

t

Patarkite, kokius būtinus daiktus reiktų pasiimti į sanatoriją paaugliui?

Rekomenduojamų daiktų sąrašas atvykstant į sanatoriją:

    • Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas (vaiko ir lydinčiojo asmens (jei vykstama kartu);
    • Išduotas gydančio gydytojo siuntimas (forma 027/a) E-sveikatoje;
    • Vaiko negalią patvirtinantis pažymėjimas (jei išduotas);
    • Reikalingos medicininės pagalbos priemonės ir vaistai (SVARBU! Pirmo vizito pas sanatorijos gydytoją metu, būtina informuoti gydytoją apie visus vartojamus vaistus!);
    • Higienos reikmenys (dantų šepetėlis, pasta, šampūnas, plaukų šukos ar šepetys, higieniniai paketai ar sauskelnės ir t.t.);
    • Apatinis trikotažas (visam reabilitacijos laikotarpiui);
    • Patogi laisvalaikio apranga pagal sezoniškumą skirta vaikščioti viduje ir lauke;
    • Šiltuoju metų laiku – kepuraitė nuo saulės;
    • Šaltuoju metų laiku – kepuraitė sauganti ausis, nuo vėjo; lauko striukė (tinkamiausia vėjo neperpučiama), šalikas, pirštinės;
    • Patogi avalynė vaikščioti viduje (neslidžiu padu) ir lauke;
    • Trumpa ir ilga sportinė apranga bei atskiros kojinės procedūroms (turėti pakankamą kiekį visam reabilitacijos laikotarpiui);
    • Maudymosi reikmenys vandens procedūroms (maudymosi kostiumėlis ir kepuraitė), guminės šlepetės neslystančiu padu;
    • Asmeninis puodelis, šaukštelis, lėkštutė ir šakutė naudojimui pagal poreikį kambaryje. Jei planuojate naudotis mikrobangų krosnele, turėkite tinkamus naudoti mikrobangų krosnelėje;
    • Didelis rankšluostis (rekomenduojama turėti keletą);
    • Moksleiviams, lankysiantiems Sanatorijos mokyklą – pagrindinių mokymosi dalykų vadovėliai, pratybos ir rašymo priemonės.
t

Vaikui jau yra 8 metai. Ar gali mama išsipirkti sau vietą ir kiek tai kainuoja?

Išankstinės registracijos lydinčiam asmeniui nėra. Jeigu sanatorijos užimtumas nėra labai didelis, galima išsipirkti vietą lydint ir vyresnį negu 8 metų vaiką, kuriam nėra reikalinga slauga. Vienos paros kaina – nuo 15 EUR be maitinimo. Maitinimo (pusryčiai, pietūs, vakarienė) kaina – 20 EUR už dieną.

Vaiką iki 8 metų slaugantis asmuo gali lydėti nemokamai.
Telefonas pasiteiravimui + 370 460 40103 (8.30 – 12.00, 12.30 – 16.00 val. darbo dienomis).

 

t

Pirmąkart vykstu į sanatoriją su savo vaiku. Norėjau paklausti ar man, kaip slaugančiam asmeniui, kainuos apgyvendinimas ir maitinimas sanatorijoje? Kokius dokumentus reikia su savimi atsivežti?

Slaugantis asmuo (atvykęs su siuntimu, kuriame įrašyta, kad vaikui reikalinga slauga) gauna nemokamą maitinimą vieną kartą per dieną (pietus). Vakarienę ir pusryčius galima įsigyti savo lėšomis (pusryčių kaina 4,50  EUR, vakarienės – 5,50 EUR). Vakarienę ir pusryčius galima įsigyti savo lėšomis (pusryčių kaina 4,50  EUR, vakarienės – 5,50 EUR).  Vykdami į sanatoriją turėkite asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

t

Vaikui planuojama atlikti operaciją vasarą. Ar pateksim į sanatoriją?

Apie siuntimo į sanatoriją tikslingumą sprendžia fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas. Jeigu jūsų vaikas po operacijos bus siunčiamas reabilitacijai, jūs turite teisę kreiptis į bet kurią laisvų vietų turinčią atitinkamo profilio vaikų reabilitacijos įstaigą. Daugiau skaitykite:

t

Vilniaus Karoliniškių poliklinikos komisija, kuri atrenka pacientus siuntimams į sanatoriją, man nurodė, kad mano dukra turi vykti į sanatoriją "Pušyno kelias". Ar aš galiu su tokiu siuntimu vykti į jūsų gydymo įstaigą?

Taip, galite. Pacientas turi teisę pasirinkti, kur jis nori gauti atitinkamas reabilitacijos paslaugas. Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, duodamas siuntimą, užpildo išrašą iš medicininių dokumentų (forma Nr. 027/a) ir suteikia informaciją apie atitinkamo profilio paslaugas teikiančias įstaigas.

t

Gydytoja siunčia mane su vaiku į sanatoriją. Noriu paklausti, kaip bus su mano nedarbingumo pažymėjimu?

Nedarbingumo pažymėjimai išduodami pagal LR sveikatos apsaugos ministro ir LR socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymą Nr. V-533 (2005-06-30 su tolesniais atnaujinimais). Pagal jį elektroniniai pažymėjimai sergančiam vaikui slaugyti išduodami reikalingam laikotarpiui, bet ne ilgiau kaip:

    • 120 kalendorinių dienų per kalendorinius metus slaugant stacionare ir (ar) medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo įstaigoje bet kokia liga sergantį vaiką iki 7 metų;
    • 180 kalendorinių dienų slaugant vaiką iki 18 metų, sergantį sunkiomis ligomis, įrašytomis į patvirtintą sunkių ligų sąrašą;
    • 120 kalendorinių dienų slaugant vaiką iki 18 metų, kuriam nustatytas sunkus neįgalumo lygis (PASTABA: vaikas turi būti atvykęs reabilitacijai su ta liga, dėl ko turi nustatytą neįgalumą);
    • 364 kalendorines dienas slaugant vaiką, sergantį ypač sunkiomis ligomis, įrašytomis į ministro patvirtintą ypač sunkių ligų sąrašą;
    • 21 kalendorinę dieną slaugant ambulatoriškai gydomus vaikus iki 14 metų (PASTABA: turinčius siuntimą ambulatorinei reabilitacijai).
t

Ar sanatorijos kambaryje yra televizorius, šaldytuvas, virdulys? Ar yra interneto prieiga pacientams?

Televizoriai yra visuose kambariuose. Šaldytuvai ir virduliai yra postų virtuvėlėse. Visoje sanatorijos teritorijoje veikia nemokama WiFi prieiga.
Telefonas pasiteiravimui + 370 460 40103.

t

Ar sanatorija pritaikyta neįgaliesiems?

Taip, sanatorija pritaikyta neįgaliesiems. Sanatorijoje įrengti liftai, pandusai, vandens procedūrų kabinete yra keltuvas.

t

Kokiu laiku reikia atvykti į sanatoriją?

Tiek telefonu, tiek savarankiškai registracija vykdoma IPR e-sveikatos sistemoje. Vizito laiką sužinote registracijos metu.

  • Konsultacijai pas Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoją reikia atvykti 10 – 15 minučių anksčiau iki registracijos metu paskirto vizito laiko.
  • Ambulatorinei reabilitacijai taip pat reikia laikytis nurodyto vizito laiko, nes pirmas apsilankymas yra pas gydytoją, skirtas procedūrų grafikui sudaryti.
  • Stacionarinei reabilitacijai vizito laikas gali nesutapti su atvykimo laiku. Nesant galimybei atvykti registracijoje nurodytu laiku, galite atvykti anksčiau arba vėliau nurodytą registracijos dieną. Informuojame, kad atvykus keliems pacientams vienu metu, prie registratūros gali susidaryti gyva eilė ir gali tekti palaukti.

PASTABA: Atvykę ir įsiregistravę iki 12:00, jau tą pačią dieną gausite pietus ir vakarienę. Atvykę ir įsiregistravę iki 16:00 tą pačią dieną gausite vakarienę.

t

Ar sanatorijoje besigydantys paaugliai gali išeiti į miestą?

Paaugliai į miestą vieni neišleidžiami. Vaikai su tėvais į miestą išleidžiami, informavus budinčiąją slaugytoją. Į miestą, prie jūros bei pasivaikščioti paaugliai eina tik su vaikų laisvalaikio užimtumo specialiste, vieniems išeiti iš sanatorijos ribų yra draudžiama.

Turite daugiau klausimų? Klauskite, vertinkite, komentuokite:

11 + 3 =

Atnaujinta 2024-08-24