(8 460) 40102 (9:00-12:00, 12:30-15:00 d.d.)

KORUPCIJOS PREVENCIJA

Pradžia » Administracinė informacija » Korupcijos prevencija
antikorupcija
antikorupcija_padeka
antikorupcija_apdovanojimas

2017 metų gruodžio 15 dieną Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) paminėta Tarptautinė antikorupcijos diena ir įteikti apdovanojimai už pilietiškumą ir antikorupcines iniciatyvas. Įteikdamas apdovanojimus gydymo įstaigų, bendruomenių ir mokyklų atstovams bei moksleiviams, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pabrėžė, kad antikorupcinis visuomenės švietimas yra viena esminių korupcijos prevencijos priemonių.

Skaitykite daugiau…

 

 

Sanatorijos direktoriaus kreipimasis

VšĮ Palangos vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos gintaras“ administracija yra suinteresuota, kad sanatorijoje nebūtų korupcijos apraiškų (kyšininkavimas, tarpininko kyšininkavimas, papirkimas, piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi, tarnybos pareigų neatlikimas, ir kitos korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos, kai tokių veikų padarymu siekiama ar reikalaujama kyšio, papirkimo arba nuslėpti, užmaskuoti kyšininkavimą ar papirkimą). Už šiuos korupcinio pobūdžio veiksmus numatyta baudžiamoji atsakomybė.

VšĮ Palangos vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos gintaras“ administracija atkreipia dėmesį, kad Lietuvos Respublikos įstatymai draudžia šmeižti ar melagingai kaltinti kitą asmenį nusikaltimo padarymu. Už tokius veiksmus nustatyta baudžiamoji atsakomybė Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 236 straipsnyje.

KAS ĮGYVENDINA KORUPCIJOS PREVENCIJĄ?
KAIP PRANEŠTI APIE KORUPCIJĄ?

Asmenis, susidūrusius su galimai korupcinio pobūdžio veika sanatorijoje, prašome netylėti, o apie tai pranešti. Apie galimą korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas galite informuoti sanatorijos direktorių (centrinis korpusas, kabinetas Nr.3), taip pat  telefonu (8 460) 41 230 arba raštu . Ant voko ar rašto būtina nurodyti asmeniškai sanatorijos direktoriui arba Korupcijos prevencijos pirmininkui, adresu: VŠĮ Palangos vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ Vytauto g. 30, LT-000135, Palanga.

Jei norite  parašyti savo komentarą ar atsiliepimą apie sanatorijos teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas bei apie galimas korupcijos apraiškas ar įtarimus, rašykite mums elektroniniu paštu korupcija[eta]palangosgintaras.lt  Visa gauta informacija bus atidžiai įvertinta, kiekvieną atvejį nagrinėsime ir bendromis pastangomis stengsimės išspręsti iškilusią problemą.

Anonimiškumas garantuojamas!

Sanatorijoje atsakingu už korupcijos prevenciją ir kontrolės vykdymą paskirta Raimonda Baliutytė, tel. Nr. (8 460) 41 241, el. paštas korupcija[eta]palangosgintaras.lt.

Taip pat apie galimą korupcijos atvejį (-us) VŠĮ Palangos vaikų reabilitacijos sanatorijoje „Palangos gintaras“ galite pranešti Sveikatos apsaugos ministerijai: raštu (ant voko būtina nurodyti – asmeniškai ministrui arba Korupcijos prevencijos skyriaus vedėjui, Sveikatos apsaugos ministerija, Vilnius, Vilniaus g. 33),

Sveikatos apsaugos ministerijos nemokamo informavimo telefonu 8 800 66 004,

Sveikatos apsaugos ministerijos priimamojo telefonu Vilniuje (8 5) 268 51 10, 268 51 08 (darbo dienomis nuo 8 val. iki 17 val., išskyrus penktadienį – nuo 8 val. iki 15 val. 45 min.), elektroniniu paštu korupcija[eta]sam.lt

Kreipiantis raštu pageidautina nurodyti:

 • vardą, pavardę;
 • gyvenamosios vietos adresą (atsakymui pateikti);
 • sanatorijos darbuotojo, kurio veiksmai skundžiami, vardą, pavardę, pareigas ir sanatorijos pavadinimą;
 • skundžiamus veiksmus, kuriais pasireiškia korupcinio pobūdžio nusikalstama veika, taip pat vietą, laiką, aplinkybes, asmenis, galinčius patvirtinti aplinkybes, ir kitas, Jūsų manymu, reikšmingas aplinkybes.

Asmenys, pageidaujantys tiesiogiai kreiptis į Sveikatos apsaugos ministerijos Korupcijos prevencijos skyrių, priimami Sveikatos apsaugos ministerijoje, Vilniuje, Vilniaus g. 33, 422 kabinetas (telefonai: 266 14 95, 260 47 08).

VŠĮ Palangos vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos gintaras“ administracija atkreipia pacientų ir lydinčiųjų asmenų dėmesį, kad nei sanatorija, nei Sveikatos apsaugos ministerija neturi teisės ir įgaliojimų tirti korupcinio pobūdžio  nusikalstamas veikas. Tokias teises turi Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba (toliau – STT). STT atskleidžia ir tiria Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse nustatytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas: kyšininkavimą (225 straipsnis), tarpininko kyšininkavimą (226 straipsnis), papirkimą (227 straipsnis), piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi (228 straipsnis), tarnybos pareigų neatlikimą (229 straipsnis) ir kitas STT įstatymo 2 straipsnio 2 dalyje įvardytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, kai tokių veikų padarymu siekiama ar reikalaujama kyšio, papirkimo arba nuslėpti, užmaskuoti kyšininkavimą ar papirkimą. Išsamiau skaitykite apie korupcinio pobūdžio veikas.

STT apie korupciją galima pranešti:

 • raštu,
 • palikti pranešimą STT svetainėje pasirinkus nuorodą „praneškite apie korupciją/palikite pranešimą čia“ ar
  paspaudus judantį informacinį skydelį „Tu gali sumažinti korupciją“,
 • visą parą veikiančiu „karštosios linijos“ telefonu Vilniuje (8 5) 266 33 33 (taip pat ir poilsio dienomis),
 • elektroniniu paštu pranesk[eta]stt.lt,
 • faksu (8 5) 266 3307.
KORUPCIJOS PREVENCIJA SANATORIJOJE

Organizuojant korupcijos prevencijos ir kontrolės įstaigoje veiklą yra įtraukiami skyrių, padalinių vadovai, bei sanatorijos darbuotojai, nustatant plano įgyvendinimo terminus. Mokymo metu pagrindinis dėmesys buvo kreipiamas į
skyriaus ir padalinio darbo specifiką.

Vykdant mokymus darbuotojams, atsakingiems už buhalterinę apskaitą, akcentuojami VSFAS reikalavimai. Su darbuotojais, vykdančiais viešuosius pirkimus analizuojami viešųjų pirkimų įstatymai, peržiūrimi planuojamų pirkimų sąrašai. Mokymų metu su padalinių vadovais, skyriaus vedėjais nagrinėjami darbuotojų pareiginiai nuostatai ir aptariami kontrolės metodai. Gydymo ir slaugos tarybos posėdžiuose aptariamas pacientų reabilitacijos organizavimas bei analizuojamos pacientų priešlaikinių išvykimų priežąstys.

Korupcijos prevencijos komisija dirba remdamasi korupcijos prevencijos sveikatos sistemoje programos įgyvendinimo priemonių planais. Sanatorijos darbuotojai dirba vadovaudamiesi pareiginiais nuostatais, kad būtų užkirstas kelias galimoms korupcinio pobūdžio veikoms, visokeriopai gina visuotinai pripažįstamas žmogaus, kaip paciento,  teises ir laisves,  nepažeidžiant nekaltumo prezumpcijos.

Išsamiau su sanatorijos korupcijos prevencijos veikla galima susipažinti čia: 

ATASKAITOS
PROGRAMOS
 PRIEMONĖS
TVARKOS
KITI

 

Atnaujinta  2020-06-23

Šrifto dydis
Fonas